Jony Ive: Geniálny dizajnér z Apple

Kniha o talentovanom a novátorskom dizajnérovi s britskými koreňmi je pre mňa v poradí už štvrtou knihou o Apple. Keďže odchod Jonyho z Apple už kniha nezachycuje, Jony Ive bol pre túto firmu veľmi dôležitou a kľúčovou postavou. Možno povedať, že pre firmu hral dôležitejšiu rolu ako samotný Steve Jobs. Pod vedením Jonyho sa vytvárali doteraz všetky známe produkty.

Autor v knihe zachytáva život dizajnéra, od jeho začiatkov v rodnom meste v Británií, cez prvé skúsenosti vo firmách, až po prácu v Apple. Kniha je síce ľahko písaná, lenže od polovice som mal dojem, že niektoré príbehy sa netýkali tejto dizajnérskej osobnosti, ale skôr bol spomenutý len tak okrajovo. Teda aspoň ja mám z toho taký dojem. Na druhej strane, autor v druhej časti knihy približuje vývoj produktov v Apple. S akými problémami sa potýkali pri výrobe, koľko času venovali vývoju produktu, niekedy to bol proste pokus – omyl a niekedy išlo len správne načasovanie. Našťastie, pre firmu to prinieslo vytúžené ovocie.

Kniha toho prezradila naozaj veľa a dokonca aj v nej bolo niekoľkokrát spomenuté, že dizajn, jednoduchosť a minimalizmus, za ktorými stál hlavne Jony Ive sú hlavnými ingredienciami úspechu firmy Apple. Pre mňa ako čitateľa išlo o vzrušujúcu knihu a ak máš v obľube firmu Apple, knihu by si si mal určite prečítať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *